ABS Plastic Linear polarized 3D glasses LP180GTS01C
Getd Tech (HK) Co., Ltd
Contact Now
Place of Origin : Guangdong, China (Mainland)
Brand Name : GetD
Model Number : LP180GTS01C
Certification : CE, RoHs, FCC
MOQ : 100 Piece/Pieces
Packaging Details : 1PC in one color box, 100PCS per out carton
Delivery Time : one to two weeks
Payment Terms : L/C,T/T and Western Union
Supply Ability : 200000 Piece/Pieces per Month
Contact Now
Its product structure is imported Environmental Protection plastic material, elastic and bend-resistant frame, 0.180mm imported circular polarized lens from the RealD certificated suppliers.
The technical parameters
Optics parameter;
Polarized efficiency 99.7%,
Transmittance 43.5%,
Compensation;125nm-128nm, which guarantee the perfect 3D imaged effect for you.
Glasses size; 135*38*120mm (length* width*arm length),
The production capability reached 20, 000 pairs per Day which can fully meet your requirements.
The Lead time is often 2 weeks based on your order quantity.
Package details: 1pcs a PE bag, 50pcs per inner box, 1000pcs per carton ;Carton size; 550*670*315mm; Weight; GW:15KG/NW:19KG